Арт-терапія

КОЛЬОРОВИЙ СВІТ

Арт-терапевтичні методи роботи з дітьми дошкільного віку

Арт-терапія - це інноваційна технологія охорони здоров'я, (дослівно) лікування мистецтвом, т. е. метод зміни світовідчуття людини через творчу діяльність. Актуальність цієї технології полягає в створенні сучасного цікавого і ефективного зайняття.

За останні десятиліття наука розширила уявлення про природу дитячих сприйнять і вражень, про їх вплив на розвиток особистості дитини в цілому. Творча уява залежить від досвіду, а досвід дитини складається і росте поступово.

Дошкільний вік найбільш сприятливий для накопичення уявлень про навколишній світ. Тому потрібно пам'ятати: все, що відбувається у безпосередньому оточенні малюка, перетвориться в його душі.

Кожна людина спілкується з навколишнім світом, сприймає і вивчає його за допомогою п'яти почуттів: зору, слуху, дотику, нюху і смаку. Бажано щоб усі сенсорні процеси у дітей розвивалися синхронно і збалансовано. Адже саме вони розкривають внутрішній світ дитини і емоційно забарвлюють увесь подальший процес пізнання

Працюючи з малюками, я помітила, що вони як би розкріпачені в малюнку. Для них головне залишити слід на папері, і при цьому вони багато говорять, жестикулюють, тому що в молодшому і середньому дошкільному віці діти дуже емоційні.

Підростаючи, деякі діти бояться самовиразитися, тому я намагаюся зацікавити творчим процесом, розкріпачити, щоб зник страх перед аркушем паперу, перед фарбами. Діти з великим бажанням беруть участь в проведенні практичного зайняття.Арт-терапевтические техніки допомагають мені досягти максимальних успіхів в розвитку творчих здібностей дітей і формуванні образотворчих умінь і навичок.

Вправи з елементами арт-терапії сприяють:

формуванню уявлень про себе;

вивченню і вираженню своїх почуттів і емоцій;

формуванню позитивного самосприйняття;

розвитку комунікативних навичок;

емоційному зближенню членів сім'ї;

зняттю психоемоційної напруги;

розвитку здібностей до різних видів творчої діяльності.

Запрошуємо у фотогалерею. Альбом "Арт-терапія"