Поради з фізичного розвитку

МЕНІ ТРЕБА БАГАТО РУХАТИСЯ

Рух - основа сприйняття і переробки інформації про навколишній світ.

Саме в процесі руху, супроводжуваного словами, пісеньками, примовками, музикою, вирішуються завдання мовного розвитку дитини:

- прогресує розуміння мови;

- збагачується активний словник;

- починається фразообразование;

- ускладнюється наочно-ефективне мислення;

- природно відбувається розвиток м'язової системи і рухових навичок;

- формується емоційно-вольова сфера.

Рівень сформованості рухових навичок дитини раннього віку є показником нормального або патологічного развития. Підтримуйте дитину в її прагненні бути активною і створюйте умови для цього. Саме рух робить малюка витривалим, спритним, кмітливим.

Скільки повинна рухатися здорова дитина протягом дня?

Рухова активність залежить від індивідуальних особливостей. Діти з середньою активністю, як правило не викликають у батьків тривоги: поведінка у них врівноважена, вони не перевтомлюється, така дитина бігає, стрибає стільки, скільки може. Інша справа - діти з підвищеною активністю. Вони не врівноважені, не можуть регулювати свою поведінку, швидко перевтомлюється, не схильні до виконання вправ, що вимагають точності, координації. У жодному випадку різко не припиняйте рухову активність дитини. Перехід повинен бути поступовим. Мало активні не схильні багато бігати, воліють грати в пісочниці, що цілком влаштовує батьків. Однак, треба знати, що у таких дітей повільніше формуються рухові навички. Їм не вистачає спритності, витривалості, вони уникають рухливих ігор з однолітками.

Як зробити, щоб дитина хотіла рухатися?

Цю задачу допоможе вирішити спільна діяльність дітей і дорослих (запропонуйте наздогнати вас). Добре активізують дії малюка іграшки (м'яч). Не втрачайте часу, приступайте до навчання дитини основних рухів. Насамперед створити умови! У розпорядженні малюка повинні бути різноманітні іграшки, допомоги (каталки, машинки, ящики й коробки, доріжки з клейонки, надувні колоди, м'ячі....).

Рух вимагає простору.

Виділіть у кімнаті місце, де дитина може вільно рухатися.
Необхідно також проводити спеціальні заняття, залучати дітей до участі в рухливих іграх, з ним робити ранкову гімнастику.

Ранкова зарядка сприяє активному переходу від сну до неспання. Вона дозволяє зберегти бадьорість і працездатність протягом всього дня. Недарма кажуть: «Зарядку роби кожен день - пройдуть втома, млявість, лінь!». Нарешті, ранкова зарядка - це перший крок на шляху до спорту.

Ранкова зарядка - самий доступний для всіх вид фізичної культури. Її можна робити самостійно, проте заняття фізичними вправами в колективі, з батьками, всією родиною проходять цікавіше, веселіше, продуктивніше.