Режим дня і його значення

Режим дня - це розподіл часу на всі види діяльності і відпочинку протягом доби з урахуванням віку та стану здоров'я. В основі раціонального режиму - закономірності динаміки працездатності протягом дня, тижня.
Режим дня вважається правильним, якщо передбачає достатній час для необхідних елементів життєдіяльності і забезпечує протягом всього періоду неспання високу працездатність. Правильно організований режим дня створює у дитини рівний, бадьорий настрій, інтерес до навчальної або творчої діяльності, ігор, сприяє нормальному розвитку.
Режим має велике значення для дітей, у яких перевтома призводить до виснаження нервової системи. При дотриманні чіткого режиму виробляється певний біологічний ритм функціонування організму, тобто виробляється динамічний стереотип у вигляді системи чергугуваня умовних рефлексів. Закріплюючись, вони полегшують організму виконання його роботи, оскільки створюють умови і можливості внутрішньої фізіологічної підготовки до майбутньої діяльності. При щоденних заняттях розумовою або фізичною працею, який відбувається в одні і ті ж години, організм як би «підводиться» до підвищеної працездатності, тобто здатності «зібратися».
Те ж саме відбувається при регулярному режимі харчування. До «запрограмованому» часу відбувається інтенсивне виділення травного соку, підвищується перистальтики кишечника, що сприяє і забезпечує ефективне травлення. Необхідно пам'ятати, що існуючі ритми організму не є самостійними і незалежними, а пов'язані з коливаннями зовнішнього середовища, визначених, головним чином, зміною дня і ночі, а також коливаннями циклів, відповідних місяцю, сезону року і т.п.

Режим дня дошкільнят

Режим дня дошкільнят повинен будуватися у відповідності з періодами підвищення і спаду його фізичної активності. У режимі дня дошкільника передбачаються такі основні компоненти:

1) навчальні заняття в періоди підйому працездатності в дитячому саду і вдома;

2) отдых з максимальним перебуванням на відкритому повітрі;

3) регулярне і достатнє харчування;

4) гігієнічно повноцінний денний і нічний сон.

Крім того, в режимі дня має бути відведено час для вільних занять за власним вибором (малювання та інша творча діяльність, рухливі і сюжетно-рольові ігри та ін.).
Важливим для збереження здоров'я дітей компонентом режиму дня є перебування на відкритому повітрі, бажано в денні години при наявності ультрафіолетового випромінювання.
Достатній по тривалості нічний сон необхідний дошкільнятам для відновлення їх розумової працездатності, а в цілому для їх нормального росту і розвитку. Тому гігієнічний норматив нічного сну для дітей повинен строго дотримуватися в сім'ях.

ПРИМІРНИЙ РЕЖИМ ДНЯ

прийом дітей, спостереження,

ігри, бесіди, спілкування з батьками

08.00 - 09.00   умивання, ранкова гімнастика, сніданок
09.00 - 10.30   ігри, заняття
10.30 - 12.30   прогулянка, ігри на свіжому повітрі
12.30 - 15.00   обід, сон

поступовий підйом,

оздоровчи процедури, полуденок,

ігри, прогулянкаповернення до дому

Чергові групи

Шановні батьки! Чергові групи працюють з 06.30 до 18.30. Ласкаво запрошуємо до садочку!