Сторінка музкерівника

"... музичні педагоги існують не для того, щоб дресирувати дітей для виступу на фестивалях чи концертах перед дорослими! У них інша мета: ДОСТАВЛЯТИ МУЗИЧНИМИ ЗАНЯТТЯМИ ЗАДОВОЛЕННЯ ДІТЯМ і, займаючись з ними музикою, робити їх життя кращим і щасливішим! Це і є наша головна мета, а, може бути, навіть МІСІЯ.

Якщо мене як дитячого педагога і одночасно батьків запитають: «Навіщо потрібна музика вашій дитині?», — я відповім просто: хочу збагатити його життя музикою. У сучасній школі та дитячому садку немає іншого такого уроку, на якому можна було б летіти в інші світи, вчитися відчувати себе й інших, спілкуватися без слів, знаходити радість у колективній творчості. Діти перетворюються на музичних заняттях: відкривають свої серця, перетворюючись на ельфів, що розуміють мову вітру і квітів, які вміють бачити музику і танцювати вірші — це і є відповідь на питання, навіщо дітям потрібна музика.

Т. Е. Тютюннікова, вчитель музики Центру освіти № 1679, канд. мистецтвознавства.

Музика і музична діяльність

З раннього дитинства музика сприяє розвитку в дитини інтелекту, відчуттів правди і краси життя, вихованню добрих почуттів, розширенню кругозору, формуванню ii духовного світу і творчого патенциала.

Без музики неможлив повноцінний розумовий розвиток дитини. Вона здатна пробудити енергію мислення навіть у самих інертних дітей. Всебічно розвиненою, цільною можна назвати таку особу, у якій однаково розвинені емоційні та інтелектуальні реакції.

Музика, музична діяльність дітей в дитячому закладі - джерело особливої дитячої радості. Дитина відкриває для себе музику як дивовижне диво, яке може iй багато розповiсти: про красу природи, про красу людини, його переживання, почуття, думки....

Найголовніше в зусиллях дорослих - не навчання музиці, а вплив через неї на духовний світ дитини. Не придбання знань, умінь, навичок важливо, а стійкий інтерес до музики, емоційна чуйність до неї, розвиток творчої активності в процесі різних видів музичної діяльності.

Мета музично-естетичного виховання очевидна: без натягування та муштри, природно й невимушено, створюючи активний інтерес до музики, забезпечуючи позитивні емоції, через красу музики знайти шлях до доброго серця та розкрити в кожній дитині творчий потенціал і духовні сили.