"Уперше до дитячого садка!"

"УПЕРШЕ ДО ДИТЯЧОГО САДКА"

Скільки хвилювань та сумнівів пов’язано з цим у кожній родині. Та й для дошкільного закладу прийняття

нових вихованців – подія надзвичайно важлива. Адаптація у дитячому садку – це процес пристосування

дитини до нових умов та розпорядку дня, до вихователів  і дитячого колективу, до форм співіснування,

відмінних від тих, що існують у родині. На те, як легко та швидко малюк адаптується, впливають:

рівень психічного та фізичного розвитку;

загартованість організму;

сформованість навичок самообслуговування.

розвиненість навичок спілкування з дорослими та однолітками.

Незвичайність оточення, велика кількість нових вражень та вимог у дошкільному закладі зазвичай нервують дитину та призводять до стресу.

Щоб запобігти стресовим станам, розроблено комплекс заходів медичного, психологічного та педагогічного супроводу адаптації дітей.

Батькам важливо знати про важливість поступової та вчасної підготовки дитини до відвідування дитячого садка, про необхідність призвичаювання до розпорядку дня, подібного до розпорядку у дитячому садку, та введення до раціону харчування страв, що готують у дитячому садку.

Ускладнити процес адаптації може несприятлива атмосфера в сім’ї, зокрема неправильне домашнє виховання, конфлікти між батьками, їхній низький культурний та освітній рівень, зловживання алкоголем.

Для адаптації важливою є навіть стан дитини – зазвичай, хлопчики адаптуються важче.

Середній строк адаптації дітей раннього віку – 10 – 20 днів, хоч іноді він може збільшуватися до 2 – 3-х місяців.

ПОРАДИ   БАТЬКАМ

Усвідомте, що ваше власне хвилювання передається дитині. Щоб запобігти цьому, заздалегідь познайомтеся з вихователями та особливостями організації життя в групі.

Дайте дитині позитивну перспективу: розкажіть, що в дитячому садку багато іграшок, діток,і їй там буде добре, цікаво, весело.

Підпорядкуйте домашній режим режиму роботи дитячого садка, особливо додержуйте часу вкладання спати і періодів харчування.

Навчіть дитину елементарних навичок самообслуговування.

Подбайте про психічне і фізичне здоров'я дитини.

Повідомте вихователів про звички та вподо-бання вашого малюка, про особливості здоров'я і поведінки.

Потурбуйтеся про нервову систему сина чи доньки, В перші дні перебування не залишайте малюка на цілий день у дитсадку.

Тримайте тісний зв'язок з персоналом групи, і будете певні, що працівники зуміли прийняти і зрозуміти вашу дитину, і по-материнськи дбають про неї.